ЛЕКТОРІЙ
14/07-06/08/20
ЛЕКЦІЯ 1.
ЯК УКРАЇНСЬКОМУ АКТОРУ ПОТРАПИТИ В МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ?
ЛЕКТОРКА: НЕНСІ БІШОП, КАСТИНГ-ДИРЕКТОРКА
Говоримо з кастинг-директоркою фільмів «Місія нездійсненна: Фантом» та «Ганнібал: Сходження» про те, чи існують українські актори на мапі Європи, як їм потрапити в поле зору кастинг-директора міжнародного проєкту, і розбираємо три актуальні англомовні селф-тейпи українських акторів. У другій частині воркшопу проводимо сесію питань та відповідей у режимі реального часу.
Як українському актору потрапити в міжнародний проєкт?
Говоримо про це з кастинг-директоркою Ненсі Бішоп.
HOW TO GET AN ACTING JOB IN AN INTERNATIONAL PROJECT?
NANCY BISHOP, CASTING DIRECTOR
ЛЕКЦІЯ 2.
САМОПРЕЗЕНТАЦІЯ АКТОРА. ПРОФЕСІЙНА ВІДЕОВІЗИТКА ТА ІНШІ MUST-HAVE СКЛАДОВІ АКТОРСЬКИХ АНКЕТ
Під час проєкту кастинг-директори отримують сотні заявок. І від того, як саме вони заповнені, може залежати запрошення на прослуховування.

Часто помилки є типовими і їх доволі легко виправити та не допускати у майбутньому. Власне про ідеальні заявки, маст-хеви акторських анкет та інші важливі речі для кастинг-директорів ми поговоримо з Аліною Марчук.

Аліна Марчук — кастинг-директорка серіалів «Кріпосна», «Сидоренки-Сидоренки», «Будиночок на щастя 2» та інших проєктів. Працює у сфері кіноіндустрії понад 8 років.
Починаємо 16 липня о 16.00.
Участь у події безкоштовна, але за попередньою реєстрацією: uacd.com.ua/lectures.
Не забудьте підготувати ваші запитання!
ЛЕКЦІЯ 3.
АКТОРИ В МЕДІАПРОСТОРІ: ПРОМОЦІЯ АКТОРІВ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ.
ЛЕКТОРКА: ОКСАНА СУХАНОВА, КАСТИНГ-ДИРЕКТОРКА
Профілі у соціальних мережах наразі є ключовими робочими інструментами в українській кіно-, і зокрема, кастинг-індустрії. Одними із важливих складових успіху актора є вміння вірно презентувати себе. Часто ця функція належить агентам, проте коли мова йде про соціальні мережі, акторам не менш доцільно володіти контекстом. Розуміти, як ті чи інші проекти можуть вплинути на кар'єру. Орієнтуватись, які публікації допомагають скласти краще враження, а які його псують. Наскільки доречно відмічати у персональних постах кастинг-директорів і в яких випадках це робити варто. Коротко, практично та змістовно.
ЛЕКЦІЯ 4.
ОСОБЛИВОСТІ АКТОРСЬКИХ ПРОБ У РІЗНИХ ТИПАХ ПРОЕКТІВ ДЛЯ ПРОФЕСІЙНИХ ТА НЕПРОФЕСІЙНИХ АКТОРІВ
ЛЕКТОРКА: В'ЯЧЕСЛАВ НЕЧАЙ-КУЧИНСЬКИЙ, КАСТИНГ-ДИРЕКТОР
Мова йтиме про особливості кастингів для професійних та непрофесійних акторів у всіх спектрах проектів, починаючи від телешоу та серіалів, закінчуючи рекламою та кастингами для художнього кіно. Про відмінності проб та їх найважливіші складові.

Лектор: В'ячеслав Нечай-Кучинський - кастинг-директор, співзасновник "Media Casting Agency". За більш ніж 10 років досвіду працював у дуже різнопланових проектах - реаліті-шоу, рекламах, тизерах та серіалах.
ЛЕКЦІЯ 5.
ЯК ПОТРАПИТИ В МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ. ЄВРОПЕЙСЬКЕ КІНО В УКРАЇНІ,
ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМИ, КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ТА КОМУНІКАЦІЯ ЗІ СВІТОМ.
ЛЕКТОРКИ: НІКА БОНДАР ТА ОЛЬГА ЛЮБАРОВА,
КАСТИНГ-ДИРЕКТОРКИ
Кастинг-директори поділяться досвідом кастингів українських акторів для міжнародних проектів. Також поговоримо про типи міжнародних кастингів та їх особливості. Які кастинг-портали допомагають у самопрезентації актора на мапі Європи і де потенційно можна отримати роль у міжнародному проекті.

Лекторка: Ніка Боднар - кастинг-директорка. У кастинг-індустрії понад 15 років. Працювала на проектах "Чорнобиль" від HBO, "Гіркі жнива", "Смерть сталіна" та інші. Ніка - кастинг-директорка "Radioaktiv film", в її доробку більше тисячі рекламних проектів.

Лекторка: Ольга Любарова - кастинг директорка. Засновниця кастинг-платформи DreamCast. Працює у сфері кіноіндустрії 5 років, здебільшого у рекламах та авторському кіно. Працювала з такими режисерами як: Дмитро Сухолиткий-Собчук, Марина Степанська, Бенедек Флігауф (Угорщина), Рані Саар та Аріель Коен (Ізраїль), Джонатан Літл (Франція) та іншими.
ЛЕКЦІЯ 6.
ВАЖКО ЗНАЙТИ, ЛЕГКО ВТРАТИТИ ТА НЕМОЖЛИВО ЗАБУТИ.
ВИБІР АКТОРСЬКОГО АГЕНТА, ЇХ ПЕРЕЛІК. ВЗАЄМОДІЯ АКТОРА З АГЕНТАМИ.
ЛЕКТОРИ: АРМІНА НІМЕНКО, КАСТИНГ-ДИРЕКТОРКА
ОЛЕКСАНДР НІМЕНКО, АКТОРСЬКА АГЕНЦІЯ, СПІВЗАСНОВНИК
Одним із ключових виборів в професії актора є вибір агента. Поговоримо про українських агентів, про відмінність агентів та акторських менеджерів. Етику та юридичну складову взаємовідносин. Основні промо матеріали для просування актора на українському та зарубіжному ринках. Менеджмент зайнятості актора, райдери та інші складові роботи агента.

Лектори:
Арміна Німенко - кастинг-директорка, співзасновниця акторської агенції "АБА студія". Працює у кастинг-індустрії більше 13 років на українському і міжнародному ринках. Серед її проектів х/ф "Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке", х/ф "Дзідзьо перший раз", х/ф «Вилікувати страх», к/ф «Жилець» , к/ф «Сходознавець», телесеріали: «Жива вода», «40+, або Геометрія почуттів», «Щоб побачити веселку», «Поділися своїм щастям», «Німий», міжнародні проекти х/ф "Чорний січень" (Азербайджан), х/ф "Ніна" (Швейцарія/Україна), т/с "Nielegalni"(Польща), т/с "Kill Skills"(Франція) та інші.

Олександр Німенко - співзасновник акторської агенції «АБА Студія». Досвід міжнародного співробітництва з підбору акторів в більш ніж 15 проектах. Закінчив Київський університет кіно і телебачення, напрямок - продюсерство з аудіовізуального мистецтва та виробництва.
ЛЕКЦІЯ 7.
ОСНОВНІ СКЛАДОВІ УСПІШНИХ СЕЛФ-ТЕЙПІВ. САМОПРОБИ ДЛЯ РІЗНИХ ТИПІВ ПРОЕКТІВ.
ІРМА ЦАРЬОВА, КАСТИНГ-ДИРЕКТОРКА
ЖАННА БОГДЕВИЧ, КАСТИНГ-ДИРЕКТОРКА
Самопроби стають одним із ключових етапів кастингу, особливо в епоху пандемії. Поговоримо про особливості самопроб для різних жанрів та форм проектів. На що варто звертати увагу та які запитання обов'язково задавати. Про творчі та технічні аспекти самопроб в цілому.

Лекторки:
Ірма Царьова, кастинг-директорка.
Працює в компанії "Starmedia". Членкиня НСКУ з 8-річним досвідом у кіно. Серед проєктів — «Щедрик» Олесі Моргунець-Ісаєнко й «Таємний щоденник Симона Петлюри» Олеся Янчука, а також чимало серіалів.

Жанна Богдевич, кастинг-директорка.
Працює в кіноіндустрії більше 15 років. Кастинг-директор студії "Кіно Квартал 95". Працювала над такими проектами, як: «Мишоловка для кота», "Слуга Народу-1,2,3", "Свати-1,2,3 ", «Шукаю дружину з дитиною», "Байки Мітяя", та багатьма іншими.
ЛЕКЦІЯ 8.
НА ЩО НАСПРАВДІ ЗВЕРТАЮТЬ УВАГУ РЕЖИСЕР ТА КАСТИНГ-ДИРЕКТОР.
НАЙПОШИРЕНІШІ ПОМИЛКИ.
ПАВЛО МАКАРЧЕНКО, КАСТИНГ-ДИРЕКТОР
АХТЕМ СЕЇТАБЛАЄВ, АКТОР, РЕЖИСЕР
Лекція глобальна і зосереджена на деталях водночас. Поговоримо про найпоширеніші помилки на кастингах з точок зору режисера та кастинг-директора. Про те, що є найважливішим при підготовці до проб і що саме може одразу зіпсувати враження про вас. На що в першу чергу звертає увагу та яким акторам надає перевагу режисер.

Лектор: Макарченко Павло – кастинг-директор, режисер, актор. Працює в кіноіндустрії з 2002 року. В доробку Павла такі фільми як "Дике поле", "Додому" та багато інших. За час своєї роботи приймав участь у зйомках більше ніж 1000 рекламних проектів. Працював головним кастинг-директором телеканалу СТБ. Співзасновник Форуму кастинг-директорів.

Лектор: Ахтем Сеітаблаєв - актор та режисер. Заслужений артист АР Крим. Лауреат премій "Золотий Дюк" і "Золота дзиґа". Член Української кіноакадемії. Режисер фільмів "Хайтарма", "Кіборги", "Захар Беркут". Директор державного підприємства "Кримський дім".
ОНЛАЙН-ФОРУМ
25/08-28/08/20
ДЕНЬ 1.
Презентація
Української асоціації
кастинг-директорівДЕНЬ 1.
Презентація Освітньої програми для кастинг-менеджерів

Ольга Любарова, кастинг-директорка, співзасновниця асоціації
Ірма Царьова, кастинг-директорка, викладачка курсу
Ольга Любарова, кастинг-директорка, викладачка курсу
Павло Макарченко, кастинг-директор, викладач курсу
ДЕНЬ 1.
Майстер-клас "Діти в кіно. Покроковий шлях до знімального майданчика"


ДЕНЬ 1.
Дискусія "Етика взаємодії кастинг-директор-актор"
Ольга Довгань, дитяче агентство Kids Emotions
Ірина Сільвестрова, дитяче агентство Silvestroff
Дискусія на одну з найважливіших для кастинг-індустрії тем - взаємодії акторів та кастинг-директорів - правила комунікації, як писати, щоб бути почутим, поширені запитання та приховані проблеми.
ДЕНЬ 2.
Презентація платформи DzygaMDB


ДЕНЬ 2.
Кейс "Як потрапити в кіноіндустрію. Success stories"

Анна Мачух, директорка DzygaMDB.

Презентація платформи кінопрофесіоналів України. Про функції, можливості для користувачів, досягнення та плани.
Кейси від українських кінопрофесіоналів, їх шлях до професії та творчий досвід.

ДЕНЬ 2.
Дискусія "Формування статусу та представлення професії кастинг-директора в галузі

ДЕНЬ 3.
Презентація польської платформи Acting Tools


ДЕНЬ 3.
Презентація
Сценарної платформи Terrarium


Марек Косаковскі, актор, засновник платформи.

Презентація польської студії, що сприяє обміну досвідом між акторами та кастинг-директорами. Метод Студія успішно створює селфтейп-тренування для акторів в Польщі та радо створюватиме їх і в Україні.
Олександра Сорохан, керівниця Terrarium.

Презентація однієї з кращих сценарних платформ та лабораторій в Україні. Коротко про поточні та майбутні курси для сценаристів і не тільки.
ДЕНЬ 3.
Лекція "Особливості роботи з непрофесійними акторами
в серіалах, кіно та рекламі"ДЕНЬ 3.
Дискусія "Кастинги у серіальному виробництві"

Олена Шевчук, кастинг-директорка.
Женя Мелашенко, кастинг-директорка.

Поговоримо про можливості для непрофесійних акторів, як заявляти про себе, щоб бути поміченим. І що насправді важливо при затверджені на роль.
Поговоримо про те, за якими критеріями та хто затверджує акторів у серіали. Як потрапити в нішу серіальних акторів.


ДЕНЬ 4.
Презентація
Української гільдії режисерівДЕНЬ 4.
Презентація
кастинг-платформи DreamCast


Жанна Максименко-Довгич, режисерка.

Презентація новоствореної Гільдії українських режисерів - коротко про амбіції та цілі.
Ольга Любарова, кастинг-директорка.

Презентація новоствореної української кастинг-платформи - її амбіції, особливості, плани та міжнародні зв'язки.

ДЕНЬ 4.
Лекція "Як влаштована діяльність кастинг-директора на міжнародних ринках. Кастинг-директор vs Агент. Які мережі та галузеві організації існують та які можливості відкривають"


ДЕНЬ 4.
Дискусія
"Агент vs Кастинг-директор. Доцільність поєднання двох професій в одній особі в українських реаліях"

Беатріс Крюгер, кастинг-директорка.

Лекція від однієї з відомих європейських кастинг-директорок про світові галузеві асоціації та можливості для кастинг-директорів. Європейське розмежування професій кастинг-директор та агент. Проблематика.
Дискусія буде логічним продовженням попередньої лекції, поговоримо про ситуацію на українському ринку, конфліктність поєднання професій та потенційні шляхи їх врегулювання.